LV  |   RU  |   EN
DMITRIJS ZMEE2S
 
Bharata Natyam dejotājs, deju pasniedzējs un horeogrāfs
Maskava, Krievija 
  
   
Dmitrijs Zmejevs ir profesionāls Dienvidindijas klasiskās dejas Bharata Natjam („Kalakšetra” stils) izpildītājs no Krievijas. Pabeidzis kultūras universitāti „Ghandharva Mahavidijalaija”, Ņjū-Delī, Indijā. Bakalaurs mākslās.
„Ghandharva Mahavidijalaija” universitātes Dienvidindijas klasiskās dejas Bharata Natjam („Pandanalūra” stils) fakultātē Dmitrijs iestājās 1990. gada beigās un aptuveni pusotru gadu mācījās pie pazīstamā Guru Nanas Kasara. 
   
Kad Guru N. Kasars ar veselību saistītu iemeslu dēļ atstāja pasniedzēja amatu 1992. gada augustā, viņa vietā universitātē uzaicināja pasniegt populāru mūsdienu dejotāju – Lilu Samsoni, kura ir arī „Kalakšetra” skolas pasniedzēja. Dmitrijam un viņa kursabiedriem nācās steidzīgi mācīties „Pandanalur” skolas stila vietā „Kalakšetra” skolas stilu, kurš atšķiras ar kustību asumu, kāju aktīvu darbu un deju izpildījuma viennozīmīgu precizitāti. 
   
1995. gada 10. martā Dmitrijs, savas Guru Lilas Samsones vadībā, skatītājiem un kritiķiem sniedza savu „Arangetram”, t.i. pirmo publisko priekšnesumu ar pilnu tradicionālo programmu. Pēc „Arangetram” Dmitrijs tika pie priviliģēta Krievijas pirmā Bharata Natjam profesionāla izpildītāja statusa.
   
1996. gada aprīlī Dmitrijs pārgāja „Triveni Kala Sansam” teātrī-institūtā (turpinot ikgadēju eksāmenu kārtošanu „Gandharva Mahavidijalaija” universitātē), kur pasniedza pazīstama Bharata Natjam dejotāja, kā arī „Kalakšetra” skolas pasniedzēja, Džaija Lakšmi Išvar.
    
Džaija Lakšmi Išvar kļuva par Dmitrija Zmejeva trešo Guru. Viņas vadībā Dmitrijs studēja seno sanskrita traktāu par deju un teātra mākslu „Abhinaija Darpana”, kā arī sitamā instrumenta Natvangam (kuru izmanto orķestrī un ritma sišanai mēģinājumos) spēli. 
   
1998. gada oktobra sākumā Dmitrijs saņēma „Gandharva Mahavidijalaija” universitātes bakalaura mākslas diplomu ar izcilību.
 
   
Pašlaik Dmitrijs dzīvo un strādā Maskavā. Viņš ir ansambļa „Natja Rekha” vadītājs, sniedz koncertus, filmējas kino un spēlē teātrī. Pie tam viņš sadarbojas ar dažādām kultūras organizācijām kā konsultants indiešu klasiskajā dejā un Indijas kultūrā kopumā.


Atpakaļ Uz augšu Uz sākumu
©2020 Eksotisko deju centrs “Alegria”. Kontakti: Tālr.29453434, e-mail: alegria.ilze@inbox.lv . Izstrādātājs: RDX