LV  |   RU  |   EN
PILLE ROOSI

Dejotāja, deju pasniezdēja un horeogrāfe
 Igaunija 
 
Ar dejām nodarbojas kopš 1984. gada. 1991. gadā pabeidza Tallinas Pedagoģiskā Institūta kultūras nodaļu ar deju pasniedzējas specialitāti.
   
    1984. gadā Pille Roosi sāka mācīties indiešu dejas Tallinas deju grupā „Amrita” Irinas Jankevičas vadībā. Bez viņas kontaktiem ar krievu, vācu, austrijas un beļģijas dejotājiem un skolotājiem, viņa ir mācījusies klasisko deju stilu Bharata Natyam Indijā, Chitras Visweshwaran deju skolā, Londonā „Bharatiya Vidya Bhavan” vasaras skolā, Chitras Visweshvaran (1996), Meenas Ramanathan (1999) un Sarasvati Sundaresan (2004) kursos, kā arī Igaunijā, Shri Prakash Yaddagudde (2001), Syed Sallaudin Pasha (2003, 2004) un Malini Sriniwasan (2005) kursos.
 
    Plle Roosi ir uzstājusies Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Somijā un Anglijā. Viņas pirmais solo koncerts „Nektarijooja” Bharata Natjam stilā notika 1997. gadā. Tam sekoja „Dejas no Thanjavur” ar Julle Muurisepp un Katju Mališevu (1999) un „Govinda Lila Kathamrita” ar Julle Muurisepp (2000).
 
    Kopš 1987. gada Pille Roosi pasniedz dejas , kā arī pārņem Irinas Jankevičas grupas vadību (pašlaik tā ir deju studija „Amrita”). Pille Roosi strādāja par pasniedzēju Viljandas kultūras koledžā, Tallinas Pedagoģiskajā Institūtā un deju pasniedzēju kvalifikācijas celšanas kursos, kā arī visdažādākajos kursos visā Igaunijā. 2005. gadā divas Pilles Roosi mācekles sniedza savu pirmo Arangetram solo koncertu.
 
 
    1996. gadā Igaunijā Pille Roosi sāka austrumu deju apgūšanu, izmantojot Annas-Riitas Noras (Somija) videomateriālus, turpināja mācības pie Mai-Britt Boxberg (Somija) un deju skolā Mahmoud Reda Ēģiptē, Farida Fahmy (2004) vadībā. Viņa arī piedalījās austrumu deju festivālos Turū, Somijā (2000, 2001, 2003), Helsinkos, Somijā (2004), Stokholmā, Zviedrijā (2004, 2005) un mācījās vairākos kursos Somijā, Zviedrijā un Anglijā.
    Pille Roosi mācījās pie tādiem talantīgiem un pieredszējušiem ēģiptiešu, vācu un somu pasniedzējiem, kā Mahmoud Reda, Farida Fahmy, Aida Nour, Raqia Hassan, Mehdat Fahmy, Magdy El-Leisy, Khaled Mahmoud, Lubna Emam, Yasmina, Mervat Mongy, Sorraya, Maral, Beata ja Horacio Cifuentes, Reyhan, Tuija Rinne, Saara Soikkeli, Sirkke Seppänen, Peppina Lindfors u.c.
 
    Kopš 2000. gada Pille Roosi organizē „Vēderdeju dienas”, uz kurām tiek aicināti austrumu deju pasniedzēji Anne Dubbelmann, Anu Toivonen, Leena Kallio un Heli Turunen (Somija), kā arī Maral (Vācija). 2003. gadā Pille Roosi bija galvena Pirmā Igaunijas Austrumu Deju Festivāla rīkotāja. Festivālā uzstājās un pasniedza Aladin Abbas, Maral, Zahra Sarkouh-Mujunen un Hannele Lindgren, kā arī pati Pille Roosi kopā ar citiem igauņu pasniedzējiem.
 
    Pilles Roosi austrumu deju priekšnesumi ir notikuši Igaunijā, Latvijā, Somijā un Zviedrijā. 2001. gadā viņa izcīnīja otro vietu Nordic Talent konkursā Somijā. 1999. gadā Igaunijā tiek dibināta austrumu deju šov-grupa „Zahira”, un Pilles Roosi vadībā tā kļūst par vienu no profesionālākajām deju kolektīviem Igaunijā.
 
    Sākot ar 1998. gadu Pille Roosi mēģina savas spējas horeogrāfes lomā. Viņa rada deju uzvedumu „Haarem”(debitē – 2000. gada 8. aprīlī). Pilles Roosi radītās horeogrāfijas kļuva populāras un augsti vērtētas Igaunijā, Latvijā un Somijā, kur viņa rīko dāžādus kursus. Viņa ir pasniegusi arī austrumu deju festivālos Somijā un Latvijā.
 
    Pašlaik Pille Roosi pasniedz austrumu dejas Tallinas deju studijā „Amrita”, Tartū studijā „Sansara”,  un Latvijā studijās „Alegria” un „Auraj”, kur viņa vada pasniedzēju kursus.
    Tagad Igaunijā un Latvijā darbojas izcili skolotāji, kuri savu dejas ceļu bija sākuši Pilles Roosi vadībā.


Atpakaļ Uz augšu Uz sākumu
©2020 Eksotisko deju centrs “Alegria”. Kontakti: Tālr.29453434, e-mail: alegria.ilze@inbox.lv . Izstrādātājs: RDX