LV  |   RU  |   EN
Kontakti: [email protected], [email protected] tālr. 29453434.
 
Biedrība ‘'Eksotisko deju centrs ‘'Alegria''''  tika nodibināta 2001.gada 15.janvārī, taču faktiski savu darbību uzsāka 2000.gada aprīlī, kad, ar RTU Kultūras centra atbalstu, tika organizēti pirmie deju kursi indiešu dejās, vēderdejās, un vēl dažus mēnešus vēlāk – flamenko dejās. Par centra tapšanu, pirmajām dejam un neatlaidīgo apmācības darbu pirmajos gados mums jāpasaka paldies Tallinas deju studijas ''Amrita" pedagoģei Pillei Roosi.
 
Centrs Alegria ir vieta, kur jebkurš interesents var apgūt populāras dejas kā flamenko, vēderdejas, Dienvidindijas dejas Bharata Natyam stilu, čigānu (Romu) dejas un Bolivudas stila dejas. Laikā, kopš centrs darbojas, ir izveidojušās daudzas dejotāju grupas, kurās dejo jaunietes un sievietes vecumā no 12 līdz … 70 gadiem. Vidējais dejotāju vecums ir no 30 līdz 50 gadiem.
Centrs piedāvā apgūt minētos deju stilus, lai meitenes un sievietes, kas vēlas dejot, iemācītos kaut ko pilnīgi jaunu. Tā ir sava veida populārākā alternatīva aerobikai, kas pamatā trenē muskuļus un izturību. Dejojot, jums ir iespēja ne tikai trenēties, bet arī gūt lielisku atpūtu no ikdienas stresa un problēmām, iemācīties jaunus deju veidus un iegūt draugus. Ja jūtat sevī dejotāja talantu – piedāvājam jebkura vecuma sievietei uzstāties un piedalīties mūsu koncertos. Galvenais ir paša dejotāja vēlēšanās un darbs.
Aicinām centrā dejot arī puišus un vīriešus, it īpaši flamenko un indiešu dejās.
Katru sezonu organizējam krāšņus koncertus. Pēdējos gadus tie notikuši Rīgas Nacionālajā Bibliotēka, Lielajā Ģildē un Rīgas Stradiņa Universitātē. Katru gadu tiek veidota jauna koncertprogramma ar jaunām dejām.
 
Pašlaik centra Alegria deju kursi un apmācība notiek Rīgā, Visvalža 9.  Piedāvājam  nodarboties ar flamenko deju, vēderdeju kā iesācējiem, tā arī pieredzējušiem dejotājiem. Skat. sadaļas: ,,Aktuāli'' un ,,Nodarbības''.
 
Mūsu labākie dejotāji regulāri uzstājas dažādos pasākumos, prezentācijās, koncertos, pilsētu svētkos, festivālos, kāzās u.c.
Sniedzam priekšnesumus jebkurā no minētajiem deju veidiem.
Pa šiem gadiem Alegria ir notikušas dažādas dejotāju meistarklases, kuras vadījuši profesionāli dejotāji no dažādām valstīm:
flamenko dejā - Tomass de Madrids (Madride), Kaari Martina (Helsinki), Klaudija Ševčenko (Tallina), Maria Raak (Tallina), Tīna Pīkas (Tartu), Anne Maases (Tallina), Frančeska Grima (Spānija), Natalia Meirino, Ana Maria Garcia u.c.
indiešu dejā - Dmitrijs Zmejevs (Maskava), Uša Raghavan (Indija-Londona), Milana Severska (S.-Pēterbugra), Jeļena Jacinta (Londona), Vija Vētra (ASV) u.c.
 
Jau daudzus gadus Eksotisko deju centrs "Alegria" organize vasaras deju nometnes pie jūras, kur tiek apvienota atpūta pie jūras ar kārtīgu deju slodzi.
''Alegria'' darba pieredzē ir nometnes sadarbībā ar Domina Travel Latvia Šarm el Šeihā, Ēgiptē, kur tās kļuva par  atskaites punktu visiem, kas apgūst vēderdejošanas prasmi. Nometnes laikā dalībnieces piedalījās meistarklasēs, viesojas Kairā pie pasaulē atzītiem pasniedzējiem, iegādājas dejošanai nepieciešamos tērpus un aksesuārus, izbaudīja Ēģiptes lielisko sauli un Sarkanās jūras tirkīzdzidro ūdeni.   
 
Stabilu vietu cittautu deju apguvē deju centrs velta flamenko dejam. Spāņu mūzika un deja pasaulē pēdējās desmitgadēs ir kļuvusi ārkārtīgi populāra un pieprasīta. Tas izskaidrojams ar emocionalitāti un kaislīgo temperamentu, kas pieder šī reģiona mūzikai - spēja pilnībā aizraut   cilvēku. Mūsu ziemeļu sievietes ar tādu azartu vēlas mesties spāņu ugunīgajos ritmos, ka atliek tikai pabrīnīties par šo vēlmi. Spāņu deja ir viena no iespējām justies brīvai - emocionāli un fiziski izteikties.
Alegria mērķis ir izglītot cilvēkus cittautu deju un mākslas kultūrā, organizējot regulāras nodarbības, profesionālu dejotāju meistarklases un koncertus. Mēs cenšamies radīt iespējas un vietu, kur cilvēki varētu mācīties šīs sarežģītās un skaistās dejas. Deja ir dzīvesveids. Un iespēja pārvērtībām.Atpakaļ Uz augšu Uz sākumu
©2024 Eksotisko deju centrs “Alegria”. Kontakti: Tālr.29453434, e-mail: [email protected] . Izstrādātājs: RDX