LV  |   RU  |   EN
Vēderdeja
Es dzirdu viņas zvārgulīšu skaņas un man nav spēka palikt mierā vairs.
Es jūtu viņas reibinoši saldās smaržas un es iegrimstu ziedošā pļavā.
Es redzu ar viņas auguma kustībām zīmētās formas un es traucos sapņu valstībā.
Es lūkojos viņas dzidrajās acīs un manā sirdī līst zvaigžņu lietus.
Viņa aicina mani un es eju tai līdz, lai dzīvotu mēnesgaismas dejā. 
Pamatā ir senā ēģiptiešu auglības rituālu deja, kas gadu simtu laikā papildināta un modernizēta.  Īpaši iesakāma vēderdeja ir sievietēm – tā tonizē un atbrīvo vēdera muskulatūru, nostiprina reproduktīvo orgānu darbību, uzlabo asinsriti, padara elastīgāku un vingrāku mugurkaulu, aizkavē novecošanās procesu. Pēc sava rakstura sievišķīga, vijīga, eleganta un dzīvespriecīga. Savā ziņā tā ir deja - terapija. Apmācība notiek tikai sievietēm. 

Lai apmeklētu vēderdeju nodarbības iepriekšēja sagatavotība nav nepieciešama. Nav svarīgi ar ko Jūs iepriekš esat nodarbojusies, galvenais - ir vēlēšanās sajust un  atraisīt sevī sievišķību un vēlēšanos kustēties Austrumu (Ēģiptes, Libānas Marokas, Turcijas) mūzikas vai bungu ritma pavadījumā. Kā arī izprast vēderdejas principus. Kustības jums palīdzēs apgūt skolotāji, kas savu prasmi ieguvuši Ēģiptē, Vācijā, Somijā, Igaunijā un tepat Latvijā.

Nodarbības  katrai grupai notiek divas reizes nedēļā. Nodarbība ilgst 45 vai  60 minūtes.

Pēc rakstura mierīga. Kustības ir samērā lēnas (iesācējiem) un sievisķīgas. Māca labi pārvaldīt un apzināt savu ķermeni.

Nodarbības sākas ar vispārēju iesildīšanos, tad pārejam uz atsevišķiem - vieglākiem vēderdeju elementiem. Tad mācāmies vairāku elementu kombinācijas. Bez tam nodarībās apgūstam konkrētas deju horeogrāfijas un mācāmies improvizēt pie nezināmas mūzikas.

Apģērbs nodarbībām nepieciešams brīvs - lai varētu brīvi strādāt ar savu ķermeni. Var vilkt kā svārkus, tā bikses. Vēlams atsegts vēders. Kājās vieglas čībiņas, zeķītes vai basas kājas (lai gan ziemā būs auksti). Ap gurniem vajadzētu apsiet kādu bārkstainu lakatu vai šalli, kas, strādājot ar gurniem, šūpotos un dotu vajadzīgo vēderdeju sajūtu.
Šalles vai gurnu lakatus var iegādāties pie centra direktores Ilzes Zariņas.
 
Vēderdeju video:
 
Atpakaļ Uz augšu Uz sākumu
©2024 Eksotisko deju centrs “Alegria”. Kontakti: Tālr.29453434, e-mail: [email protected] . Izstrādātājs: RDX